Amióta beleszerettem a foltvarrásba, a családban szinte mindenkinek készítettem ezt-azt.
Ahogy ballagtak a gyerekek, kitaláltam, mindegyik kap egy “szeretet takarót” Ezt a szabályt az unokahúgaimra is kiterjesztettem. Jól jön ha az ember messzire vetődik a családjától, vagy a felnőtt élet viszontagságai közt, néha vágyik a gyerekkor biztonságának illúziójára.
Már mindenki kapott…. Ha kíváncsi vagy, a névre kattintva megnézheted…Eszter, Bazsi, Fanni, Nóri …. Csak Zsófi lányunk maradt ki a szórásból.
Ő a legrégibb gyerek a családban, régen el is ballagott -többször is- de akkoriban még nem volt rajtam a foltkór, úgyhogy neki még nem készült szeretettel felvértezett, saját takaró.
Igaz egyedül ő kapott sk menyasszonyi ruhát 🙂 úgyhogy annyira azért nincs hátrányos helyzetben. De ami jár, az jár.
Mivel a zöld a kedvenc színe, az anyag már régen rá várt, de nem találtam meg azt a mintát, ami az ő modern világába belefér. Ötletem lett volna rengeteg, de az ember nem a szekrénynek varr, olyat kell adni, amit használ is a megajándékozott.
Zsófit egy Ikea katalógus elég erősen lázba tudja hozni, úgyhogy nyilvánvalóan, valami modern stílusú, egyszerű formát kellett választanom. A megoldás szó szerint az orrom előtt hevert 🙂
Január óta a varrós szobám falán nézem nap mint nap azt a Foltos naptárt, amit Stadler és Kéki Ágiktól kaptam ajándékba.
A lányom júliusi, teljesen egyértelmű, hogy mit is választottam.
Azt hittem hamarabb elkészülök vele, hiszen a varrása egyáltalán nem bonyolult, de a tűzéssel tovább játszottam, mint azt előre gondoltam.
Belejátszott a meleg is, na meg a modern munkák egyik ismérve -a dús tűzés. Nem akartam egy az egyben lemásolni a naptárban szereplő munkát, úgyhogy azt találtam ki, hálót varrok rá…szeretet-hálót, ami minden rossztól megvéd.
Mivel a kiválasztott anyag színének jót tenne egy kis tompítás, úgy döntöttem szürkével dolgozom meg a felületet, alsó szálnak pedig a már megszokott, madeira orsót használom. Innen tudom azt, hogy kb 400 méter tűzés alkotja a védőhálót a takaró felszínén.
Ha már szürkével tűztem , akkor egyértelműnek tűnt, hogy a szegéshez ezt a szürke alapon fehér pöttyös anyagot válasszam. Az utolsó munkafolyamatot – a szélezést- természetesen kézi varrással fejeztem be.
A takaró mérete 140 x 190
Ha tetszett amit olvastál, örömet szereznél egy megosztással.
Nagyon köszönöm:) Örülök, hogy tetszik. Igyekszik az ember, több kevesebb sikerrel, mint mindenki aki beleszeret a rongyokba 🙂
…ez gyonyoru, kell, hogy bejelentkezzek hozzad…mar regota csodalom munkaidat….nincs ra mas kifejezes, egyszerueln csodalatosak…na es ahogy bemutatod oket…az se semmmi…GRATULALOK!
Nagyon örülök, hogy tetszik 🙂 Én meg most tanultam egy nagyon tetszetős új szót . Bugyolászkodik-Imádom 🙂 Teljesen kifejezi azt állapotot, amire szántam a takarót.
Ez igen, gratulálok!
Remek lett a lányod takarója, nagyon modern, nagyon vagány, a tűzésétől meg teljesen el vagyok ragadtatva. Tuti nem éri veszedelem, ha ezzel bugyolászkodik. 🙂 Igen, igen, a szélezés csak kézzel készülhet, akármekkora is a takaró.