Megint hoztam egy részletes leírást, mielőtt belevágunk előhozakodnék egy ötletemmel.
Szándékaim szerint hetente legalább három blokkot fogok ide feltenni részletes leírással,hogy bárki egyszerűen elkészíthesse.Varrás közben gondolkodtam el azon, hogy ez nagyon jó, de mi lesz a sok szingli blokkal? A válasz jött is azonnal, készítsünk belőlük együtt gyűjteményest!
Azért szólok most mert így módotokban áll a színek választásánál valamiféle koncepciót követni, hogy a végeredmény lehetőség szerint megálljon önálló kompozícióként.
Én úgy döntöttem, hogy az én visszatérő színem a fehér lesz, blokkokon belül pedig igyekszem egy szín, több mintavariációját használni. Terveim szerint a végére összeáll egy vidám szivárványos gyűjteményes. Ha van kedvetek tartsatok velem! Még nincs késő az eddigi pár blokkot elkészíteni újra, a saját magatok által kigondoltak szerint. Mire a végére érünk megismerkedünk egy csomó blokk készítésének fortélyaival és közösen mérgelődhetünk , ha valami nem sikerül.
Akkor most jön a mai penzum.
Kiválasztunk négy különböző anyagot, és kiszabjuk a megadott méretű négyszögeket . Ne feledkezzünk meg a keményítős vasalásról, könnyebb lesz a munka. Minél több alkatrészből áll egy blokk, annál fontosabb a pontosság. Itt egy pici, ott egy kicsi és borul a mutatvány 🙂
Varrásszélesség : 5 mm
Blokk kész mérete : 14 cm
Alkatrészek: A anyag /fehér/ 4 db 6 x 6 cm – es
1 db 8 x 8 cm – es
B anyag /s. lila/ 2 db 8 x 8 cm – es
C anyag /v. lila/ 1 db 8 x 8 cm – es
D anyag /virágos / 1 db 6 x 6 cm – es
Az első képen kiraktam a mintát, a másodikon sorokba rendeztem, így könnyű lesz az összevarrás sorrendjét kitalálni. Rögtön kiderül, hogy elsőként a háromszögekből kell négyzeteket varázsolnunk. Létezik erre gyors módszer is, de mi most alapozunk 🙂
Amikor az összes négyzet egyben van, akkor jön az ellenőrzés, méretre vágás.A kilógó kis fecniket a széleken kutyafülnek nevezik a foltosok. Ha minden más marad is eredetiben, azoknak most el kell tűnni.
A második képen látszik, hogy nekem bizony a sarok négyzeteket is hozzá kellett igazítanom a negyedelt társaihoz és ebből nem maradhatott ki a középső négyzet sem .
A varrásszéleket úgy hajtsuk, hogy a torlódást elkerüljük, általában a sötétebbik alá hajtjuk a világosat. Nem írtam le többször, mert nyilván minden varrást vasalás, vagy legalább körmözés követ!
Utolsó fázis a sorok összeállítása…..
És már el is készültünk 🙂
Gina, azért döntöttem az 5 mm mellett, mert így a legegyszerűbb visszaszámolni az alkatrész eredeti méretére.Nem akartam mindjárt az elején a számolásokkal elvenni a technikával épp csak ismerkedők kedvét.Mivel ezt a sorozatot nagyon sok kezdő figyeli,tanul belőle, elsősorban rájuk kell tekintettel lennem. Egy haladó nyilván jóval egyszerűbben boldogul a számolással és a blokkokkal is.
Egyetértek Mariannal a varrásráhagyással kapcsolatban, én sem szoktam 0,5-tel varrni. Az 1 centist nagyon soknak találom, az általános talp esetében a középső tűpozíció 0,75, talán azzal lenne a legszerencsésebb dolgozni. (Én 0,6-tal varrok, ami negyed inch, így mindegy, hogy centiben vagy inchben vannak a méretek megadva 🙂 )
Kedves Eszter, nagyon jól estek a soraid, remélem ideig óráig segítséget nyújtanak a bejegyzéseim, enyhítik a tanfolyam hiányát.Jó egészséget,kitartást és sok-sok szépséges foltmunkát kívánok Neked 🙂 Nagy ölelés 🙂
Nagyon örülök hogy valaki foglalkozik , azokkal is akik másképpen nem jutnának el még a kébzelet birodalmába sem mint pld Én.Erdélyben pontosabban Kovászna megyében élek , és nálunk nincsenek varrotanfolyamok , vagy ehez hasonlo segitségek ahol tanulhatnék .Csak is tölletek tudok segitséget kérni, ha valamit nem értek , és kaptam is mindig , még többet a vártnál. Zsuzsika neked isten áldását kérem ezért az önfeláldozó munkádért , ezt pénzzel sem volna lehetőségem nekem , hogy megvegyem.Az ösztől lettem ugymond szerelmes a foltvarrásba , és ugy érzem amig azerőm engedi,és az egészségem fogom fejleszteni a tudásomat.Nagyon szeretnék valahol egy tanfolyamon részt venni , mert ott biztos nagyon sokat tanulnék .Még egyszer kérem a jo istent hogy adjon neked egészséget hogy még sokáig tudd folytatni ezt a munkádat amit elkezdtél. Puszillak
Örülök, hogy tetszik, szerintem az 1 cm-es varrásszélességhez legegyszerűbb igazítani a méreteket.A gyűjteményest így is mindenki maga állítja össze, én csak a blokkok elkészítésének módját írom le, a döntést meghagytam mindenkinek, saját hatáskörben.Csak az én színeimet írtam, azt is mindenki maga választja ki, hiszen a foltozásnak a tervezgetés is nagyon izgalmas része.A blokkok száma is lehet változó, gondolom mindenki a legszebben sikerültekből fogja összeállítani a sajátját.Én igyekszem feldolgozni a lehető legtöbb klasszikus blokkot, az összeállítást leghamarabb nyár végére tervezem.Ebben a projektben pont az a szép, hogy szerintem nagyon kicsi a valószínűsége a sok egyformának és mégis mindenki tanulhat belőle valamit, amivel eddig talán még nem találkozott 🙂
Nekem tetszik a sorozatod, de a gyűjteményest mindenkinek magának kell kigondolnia (szinek, lesznek-e elválasztó csikok stb.) nekem pl. nem a fehér lenne a fő szinem, de ehhez elő kellene még készülni. Hány blokkot gondolsz? Én pl. nem tudok 5 mm-es varrásszélességet beállitani, ragsztószalagot pedig nem akarok a gépemre tenni. (nálam 1 cm, 0,75 és 0,6 cm-es varrásszélességek vannak) Igy ha az Általad megadott méreteket veszem alapul, a kész méret is kisebb lesz. Én még egy kicsit várok a varrással, de késöbb csinálom! Kösz, hogy feltetted!