A mai blokkban lesz egy újabb elem is, ha valaki másképp csinálja, mint én szoktam, ossza már meg velünk is ! A hozzávalókat a képen látjátok, a világoskék anyagból a végére 3,5 x 6 cm-es téglalapokat vágtam.
Első lépésként, a két hosszú csíkot varrjuk össze,vasalás után 3,5 cm-es darabokra vágjuk fel így kapunk 10 db vegyes párost, amiből összeállíthatjuk a blokkhoz szükséges 5 db pepita négyzetünket.
Következő lépésben a háromszögek triójából készítünk 4 db 6 x 6 cm-es négyzetet. Előre mondom, hogy biztos nem ez az egyedüli módszer amit most mutatok, de én szeretem. Kezdetnek a négyzetek felezővonalát és a négyszögek kereszt átlóját vasaljuk be. Aki akar, jelölhet ceruzával is, ha úgy szereti, de olyannal ami biztos eltűnik, hisz a jelölés középre kerül.
Amikor ezzel megvagyunk, a második kép szerint illesztünk , a csillaggal jelölt helyeken, majd a hajtásban varrunk. Elvasaljuk és a másik oldalon ugyanígy járunk el.
A középre vasalt hajtás a leigazításban is segít. Ez az a pont, amikor kirakjuk a mozaikot. Amire figyelni kell, az hogy az egyik átlót a mintás négyzetek a másikat a fehérek alkotják, mert nagy felületen így alakul szépen a rácsozat.
Többen kértétek, hogy mutassak példákat a színek használatára. Ezt a blokkot most úgy állítottam össze, hogy a minta szerinti mellékszereplőnek adtam a főszerepet. Ha a csillag lenne pink, akkor a színezés hangsúlya, pont együttállásban lenne a minta hangsúlyával. Ha a négyzeteket emeltem volna ki ugyanebből a pasztell színvilágból, lehet fel sem tűnnének a csillagok….
Ezért hasznos papíron színezni kicsit, mielőtt legyártjuk hegyekben az alkatrészeket. Ennyit számít az, hogy mi hova kerül.. 🙂
A blokkon látszik az is, hogy a mintás anyag elhelyezésekor is figyelni kell, amennyire lehet a szimmetriára, amit én a szemléltetés okán nem tettem meg, hiszen ha valami jó, az nem bántja a szemünket, nem figyelünk rá. Így akkor látszik, hogy a kis tollas motívumot inkább az átló két csúcsán kellett volna elhelyezni, hogy ne zavarja meg a kompozíciót. Hogy mennyi sok infó van egy képen, amiből tanulhatunk… 🙂
A fenti képen a számítógéppel szimmetrikusra javított változat… Ha szétszednénk, biztosan igazítanánk a tollak irányán is…
Mondjuk így…
A mai kis kalandozásunkat a Textil Bazár támogatta, a finom pasztell mintás anyagával…
Imola megszerkesztette nagy felületen, hogy könnyebb legyen elképzelni…
Ugye, hogy a szerepcsere mennyire látszik ezen a képen is?
A szimmetrikus blokkokból álló változat…
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: