Karácsonyi futó készítése hullámos szegéllyel

Régen írtam már, nálunk mostanában mindig történik valami, ami kizökkent, másfelé terel. Nincs ebben semmi különleges, vagy rossz, csak egyszerűen idáig már nem jutok el.

Most hoztam egy időszerű témát – pár segédlettel- ha esetleg megtetszik bárki elkészíthesse magának, esetleg ajándékba tű-analfabéta ismerőseinek...

Semmi bonyolult nem lesz a készítésben, egyszerűen pontosan és odafigyeléssel kell szabni és varrni, és időben bontani, javítani 🙂

Az alábbi linken megtaláljátok a blokk elkészítésének részletes leírását, ezt tovább nem is taglalnám. Rákattintasz és már olvashatod is…

https://tvzs.cafeblog.hu/2014/07/14/szelmalombol-csillagos/

Ha képről is megoldod, azt is hoztam 🙂

Miután megvarrtuk és szétvágtuk- hogy újra összevarrhassuk- választhatunk, hogyan is szeretnénk újra látni…

Mivel nekem ez az egyik kedvenc blokkom, én ezt választottam 🙂

Ebből varrtam ötöt, figyeltem az illesztéseknél, vasaltam szorgosan, aztán sorba állítottam őket.

Így lett egy szép hosszú futó, amit széltében egy-egy 10 centi széles csíkkal zártam le minden oldalán. Igen a sarkokat a kicsit bonyolultabb, de annál mutatósabb módon oldottam meg.

Ha van kedved, a linkre kattintva megtanulhatod, hogyan…

https://tvzs.cafeblog.hu/2014/10/23/sarkalatos-problemak/

A tűzést nem bonyolítottam túl -nem akartam megölni a mintát sok cirkalommal- de aranyszálat használtam, hogy kicsit csillogjon.

Előrajzoltam magamnak, hogy ki ne maradjon sehol…

Jött a következő lépés a szegés…

Mivel egy ünnepi futóról van szó, meg egyébként is szeretem kicsit megfűszerezni a dolgokat, nem hagyhattam egyenesen az oldalakat.

Ne menekülj sikítva, megmutatom 🙂

Szóval be kell jelölni a középvonalakat, hogy biztosan szimmetrikus legyen az összhatás. Persze lehet aszimmetrikus is, de ott is figyelni kell a harmóniára.

A berajzolt vonalon ajánlatos végigszaladni sima öltéssel, hogy rögzítve legyen egymáshoz a három réteg, aztán körbevágni.

Most jön a ferde pántos szegés. Mutatom a csücsök-trükköt.

Úgy kell beállítani a szalagot, ahogy a képen látod, a lényeg, hogy  szépen fedjék a szegendő csücsköt és a szalagok összesimuljanak, egyik része se lógjon túl a másikon.

Itt szépen elhajtjuk balra, hogy ne zavarjon varrás közben.

Csak addig varrunk, ameddig el nem érjük a varrásszélességünket, nem varrunk bele az elhajtott szalagba picit sem, viszont pár lépést vissza kell varrni, hogy biztos legyen magában a varrat.

Most ráhajtjuk a megerősített részre a szalagot és az anyag szélétől indulunk el újra. A hullámokat is szépen végigjárjuk, a ferde pánt adja magát lelkesen a művelethez.

Amikor körbeértünk, vasalunk, majd apró kézi öltéssel fejezzük be a munka hátsó oldalán a visszaszegést.

Ugye, hogy nem is volt bonyolult?

Ha tetszett amit olvastál, és úgy gondolod mást is érdekelhet, nyugodtan osszad meg vele is 🙂

A bejegyzés nem jöhetett volna létre, ha a Varróvilág  http://www.varrovilag.hu/content.php/3 profi csapata nem javítja meg soron kívül a varrógépem, és nem küld nekem aranyszálat, meg hozzávaló géptűt meglepiként 🙂

Innen is köszönöm <3

 

 

Címkék: , ,
Tovább a blogra »