Akár egyszerű, akár bonyolultabb foltvarrós blokkról beszélünk is, mindenütt előfordulhatnak varrásszélesség torlódásból adódó huplik, amik elcsúfítják a látványt és megnehezítik a tűzést.
Minél több varrásszélesség fut össze egy pontban, annál nagyobb a valószínűsége, hogy nyolc rétegnél többnek kell elférni békésen egymás mellett úgy, hogy ne okozzanak problémát.
Megmutatom én hogy csinálom…
Ez is egy kaleidoszkóp minta, csak most nem bonyolítjuk mintaegyeztetéssel a szabást.
Kirakjuk a részeket úgy, ahogyan majd össze kell varrnunk.
Amikor háromszögekkel dolgozom – ha csak egy mód is van rá – nem a csúcsban kezdem a varrást. A szélesebbik felén indulok, kicsit beljebb a szélétől és visszavarrással kezdek, így biztos nem tolja meg a gép / nem gyűri be / a varrat elejét. A varrat végét nem varrjuk el, simán kifutunk belőle – ennek majd, a munkafolyamat utolsó vasalásakor lesz jelentősége.
Még vasalás előtt- azt a részt ahol majd torlódna – kicsit megcsapom ollóval.
Lehet hogy ez nem szabályos így, bontani sem szabad, hiszen levágás után már nem lehet majd szépen újra összerakni, úgyhogy csak pontosan!
Eztán jön a vasalás. Arra kell figyelni, hogy amikor összerakjuk a részeket minden vsz. egy irányba nézzen.
Amikor a háromszögek már párban vannak, újból párosítottam, de itt már nem bántottam a csücsköket, mint ahogy az utolsót összeállító varratot sem.
Azért nem, mert ennek a keresztvarrásnak a közepén pár öltést visszabontunk, hogy úgy tudjuk vasalni, mint a képen látható.
A négy sarokra felvarrjuk a záróelemeket, és még egyszer megvasaljuk.
Hupli van? Ugye hogy nincs?
Akkor lehet folytatni… 🙂
Ha tetszett amit olvastál, örömet szereznél egy megosztással.
Az alábbi linken még több foltvarrós blokk elkészítését találod.
https://tvzs.cafeblog.hu/kategoria/patchwork-blokks/
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: