Tűvarázslat

Úgy nézzük meg, hogy lássuk is…

Tegyük fel, hogy kezünkben van már az egyenes varrás tudománya, és nagyon szeretnénk alkotni valamit, nem csak gyakorlásként, hanem az elejétől a végéig, hogy büszkén elmesélhessük mindenkinek, ezt mi varrtuk…

Tervezni nem tud az ember azonnal, hiszen még nem is ismer minden blokkot, nem is tudja, hogyan áll az egész össze, mitől lesz egyben a munkadarab. Ilyenkor kézenfekvő, hogy az választunk valamit azok közül, amit mások találtak ki. Szerencsésnek mondható, akinek van pár könyve leírásokkal, hiszen egy ilyen leírásban, a méretek, az anyag mennyiség, a hozzávalók és a munkamenet is részletesen le  van írva. Amennyiben a leírtakat figyelmesen követjük és pontosan dolgozunk, biztos a siker.

A másik eset -ami gyakoribb- hogy egyetlen kép áll rendelkezésünkre, a megvalósításban magunkra maradunk. Ez a nehezebb feladat, de bónuszként rengeteget tanulhatunk, és a siker sem marad el, amennyiben fegyelmezetten tervezünk, számolunk és nézelődés közben megtanulunk látni is.

gyűjteményes

Ezt a képet a Pinterest- ről hoztam Nektek, hogy megbeszélhessük mi az, amit meg kell figyelni rajta.

A kis gyűjteményes két szín árnyalataiból, és az alapnak használt fehérből van összeállítva, a felhasznált árnyalatokat szépen egyensúlyban tartva elosztva a kompozícióban. A látvány egyszerűen elegáns, nem kiabál belőle egyik felhasznált árnyalat sem.

A blokkokat rácsszerkezetben helyezte el a készítő, figyelve arra, hogy az egyetlen kör alakú blokk középre kerüljön. Mivel a gyűjteményesek különböző szerkezetű egységekből épülnek fel a tökéletes szimmetria általában nem cél, de az egyensúly és az arányok fontosak.

A munkában 9 blokk van, én 15 x 15 cm -re állítanám be a méreteket, hiszen a rács és a keret is hozzátesz még a végleges nagysághoz.Ha a rács elemeinek szélessége 5 cm, akkor a keret mondjuk legyen 7cm. Ha most a méreteket összeadjuk, kb 80x 80-as lesz a falikép.

A blokkokat érdemes egyenként lerajzolni, közben rájövünk a szerkezetére is, vagyis nagyjából kialakul az összeállítás sorrendje is.

Amikor idáig eljutottunk már ki tudjuk számolni a szükséges anyagmennyiséget, amire azért érdemes ráhagyni, hisz ronthatunk is munka közben, ne kelljen szaladni 10 centi miatt.

Szabáskor a pontosság és a szálirány, no meg a varrás szélességek egyformasága  a lényeg, varráskor pedig a precíz munka.

Varrás közben a vasalást semmiképpen ne spóroljuk el, de ne simogassuk, hanem határozott, nyomó mozdulatokkal lapítsuk, hogy nehogy megnyújtsuk. Erre különösen a ferde szabásvonalaknál kell figyelni.

Összeállításkor, mintától függően kisebb egységekből sorokat építünk, majd azokból állítjuk össze a blokkot. Középtől kifelé haladunk, leigazításkor is a középpontokat, és a sarkokat vesszük figyelembe, hogy minden oldal egyenlő legyen.

A középtől kifelé haladás alól is van kivétel, a képen az első sor harmadik blokkja, négy, a középpont körül elforduló egységből áll össze. Ezeket nyilván nem belülről indulva építjük fel, hanem a négy egységet külön külön, majd leigazítás után áll össze az egység.

Amit még kiemelnék az a keskeny elválasztó csík, ami elválasztja a rácsot a kerettől. Ez a keskeny sáv lezárja a munkát, a szélesebb keret pedig kiemeli.

Jó ránézni, gyönyörű harmóniát sugároz, érdemes belefogni,tanulni belőle.

Jó munkát hozzá!

http://www.quilt-lovers-guide.com/quilting-lessons.html#axzz3JLl2sIXI

Forrás:Pinterest

Címkék:

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!