Tudjátok, hogy az életem részévé vált a Sizzix, nagyon jó dolognak tartom, szívesen dolgozom vele. Mindenképpen ki akartam próbálni a klasszikus blokkok kialakításánál, mert bár nagyon tetszenek a modern munkák, mégis a szívem csücskében azok a rongyok csücsülnek a főhelyen,amelyek jó sok apró foltból állnak.
Alig vártam, hogy megérkezzenek ezek a sablonok, amik méretileg kompatibilisek egymással, tehát a színezéssel és a mozaikdarabkák áthelyezésével, különböző nekem kedves blokkot tudok majd megvarrni.
Egyáltalán nem bántam, hogy a szabás ideje lerövidül, hisz én varrni szeretek igazán…
A vásznakat többnyire hasítani szoktam, így ez nem vett el sok időt és tuti a szálirány.Az anyagtakarékosság jegyében természetesen akkorákra szaggattam az anyagokat vasalás előtt, hogy csak minimális hulladék keletkezzen, majd kikeményítettem és ropogósra vasaltam a csíkokat.
Harmonikára hajtogatva, anyagvastagságtól függően akár hat réteget is vághatunk egyszerre. Egyszerre 24 db tökéletesen egyforma háromszög…
Pár tekeréssel ki is vágtam a szükséges alkatrészeket, és jött a kísérlet, ki akartam próbálni, hogy a pontosan vágott daraboknál is szükséges-e a leigazítás, ami nagyon sok időt vesz el a munka során…
Tudom, hogy sokszor pont az ellenkezőjét mondom, de én akkor is kíváncsi voltam rá….Varrtam, vasaltam, alig vártam, hogy az összeállításra kerüljön a sor….Vagy sikerül, vagy bontok, tragédia nem lesz belőle, de hajt a kíváncsiság…
Ééééés sikerült. Egyszer sem kellett igazítani, nem deformálódott varrás közben egyáltalán….Ennyit tesz a keményítés és a pontos vágás, no meg az, hogy a varrás szélességet végig tartani kell, de az nem újdonság, hisz azt mindig tartani kell…
Beszélgettünk már erről sokatokkal, van aki azt mondja szeret piszmogni a szabással,maximálisan tisztelem is érte, nekem ez a tekerős, haladós módszer nagyon bejön, főleg hogy a leigazítás is elhagyható, amennyiben pontosan tudunk varrni.
Imola megint varázsolt egyből, sokat 🙂
Szerintem gyere lépj be a facebook-on a Tűvarázslat tanuljunk együtt foltozni nevű csoportba, segítünk Neked is szívesen 🙂 Várunk szeretettel
Már régóta “szemezgetek” ezzel a varrási technikával.Van itt több és sokféle anyagom, Szeretném megtanulni! Hol kezdjem el, milyen könyvet ajánl esetleg! Köszönöm válaszát!
Üdvözlettel Teréz
Szabás előtt mindig be kell avatni az anyagokat,ilyenkor nem muszáj kimosni, elég leforrázni , majd hagyni kihűlni.Avatáskor kiderül az is mennyire engedi a színét.Ha igen, akkor a következő lépésben ecetes vízbe kell áztatni pár órát, hogy fixálódjon a festék.Ezzel a két lépéssel megakadályozzuk,hogy a kész munka ugorjon össze, vagy mosáskor maszatolódjanak a színek.A keményítés rögzíti a szálakat, merevvé teszi a textilt, kevésbé gyűrődik, könnyebb a ferde szabásvonalakat formában tartani, szabáskor nem riszálja el magát a kés alól, tűzéskor jobban csúszik.A háztartási boltban lehet kapni flakonost is spray-t is mindkettő megfelelő. A flakonos olcsóbb, a spray egyszerűbb, Amelyik neked jobban megfelel azzal dolgozz! Jó munkát, szép napot Neked!
Kedves Zsuzsa!
Olyan sokat írsz a keményítésről,mikor és mivel keményítesz? És még egy kérdés szabász előtt mindig beavatod az anyagot?
Köszönettel:Gizi