Tűvarázslat

Akkor most elmesélem…

Tudjátok, hogy az életem részévé vált a Sizzix, nagyon jó dolognak tartom, szívesen dolgozom vele. Mindenképpen ki akartam próbálni a klasszikus blokkok kialakításánál, mert bár nagyon tetszenek a modern munkák, mégis a szívem csücskében azok a rongyok csücsülnek a főhelyen,amelyek jó sok apró foltból állnak.

Alig vártam, hogy megérkezzenek ezek a sablonok, amik méretileg kompatibilisek egymással, tehát a színezéssel és a mozaikdarabkák áthelyezésével, különböző nekem kedves blokkot tudok majd megvarrni.

Egyáltalán nem bántam, hogy a szabás ideje lerövidül, hisz én varrni szeretek igazán…

A vásznakat többnyire hasítani szoktam, így ez  nem vett el sok időt és tuti a szálirány.Az anyagtakarékosság jegyében természetesen akkorákra szaggattam az anyagokat vasalás előtt, hogy csak minimális hulladék keletkezzen, majd kikeményítettem és  ropogósra vasaltam a csíkokat.

Harmonikára  hajtogatva, anyagvastagságtól függően akár hat réteget is vághatunk egyszerre. Egyszerre 24 db tökéletesen egyforma háromszög…

Pár tekeréssel ki is vágtam a szükséges alkatrészeket, és jött a kísérlet, ki akartam próbálni, hogy a pontosan vágott daraboknál is szükséges-e a leigazítás, ami nagyon sok időt vesz el a munka során…

Tudom, hogy sokszor pont az ellenkezőjét mondom, de én akkor is kíváncsi voltam rá….Varrtam, vasaltam, alig vártam, hogy az összeállításra kerüljön a sor….Vagy sikerül, vagy bontok, tragédia nem lesz belőle, de hajt a kíváncsiság…

Ééééés sikerült. Egyszer sem kellett igazítani, nem deformálódott varrás közben egyáltalán….Ennyit tesz a keményítés és a pontos vágás, no meg az, hogy a varrás szélességet végig tartani kell, de az nem újdonság, hisz azt mindig tartani kell…

Beszélgettünk már erről sokatokkal, van aki azt mondja szeret piszmogni a szabással,maximálisan tisztelem is érte, nekem ez a tekerős, haladós módszer nagyon bejön, főleg hogy a leigazítás is elhagyható, amennyiben pontosan tudunk varrni.

 tvzs

Imola

Imola megint varázsolt egyből, sokat 🙂

 

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Teési-Vass Zsuzsanna says: (előzmény @Terézia Erdősné Józsa)

    Szerintem gyere lépj be a facebook-on a Tűvarázslat tanuljunk együtt foltozni nevű csoportba, segítünk Neked is szívesen 🙂 Várunk szeretettel

  2. Terézia Erdősné Józsa says:

    Már régóta “szemezgetek” ezzel a varrási technikával.Van itt több és sokféle anyagom, Szeretném megtanulni! Hol kezdjem el, milyen könyvet ajánl esetleg! Köszönöm válaszát!
    Üdvözlettel Teréz

  3. Teési-Vass Zsuzsanna says: (előzmény @Mártonné Mohácsi)

    Szabás előtt mindig be kell avatni az anyagokat,ilyenkor nem muszáj kimosni, elég leforrázni , majd hagyni kihűlni.Avatáskor kiderül az is mennyire engedi a színét.Ha igen, akkor a következő lépésben ecetes vízbe kell áztatni pár órát, hogy fixálódjon a festék.Ezzel a két lépéssel megakadályozzuk,hogy a kész munka ugorjon össze, vagy mosáskor maszatolódjanak a színek.A keményítés rögzíti a szálakat, merevvé teszi a textilt, kevésbé gyűrődik, könnyebb a ferde szabásvonalakat formában tartani, szabáskor nem riszálja el magát a kés alól, tűzéskor jobban csúszik.A háztartási boltban lehet kapni flakonost is spray-t is mindkettő megfelelő. A flakonos olcsóbb, a spray egyszerűbb, Amelyik neked jobban megfelel azzal dolgozz! Jó munkát, szép napot Neked!

  4. Mártonné Mohácsi says:

    Kedves Zsuzsa!
    Olyan sokat írsz a keményítésről,mikor és mivel keményítesz? És még egy kérdés szabász előtt mindig beavatod az anyagot?
    Köszönettel:Gizi


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!