Log cabin néven ismerhetjük ezt a technikát, melyben egyszerű felépítése ellenére rengeteg lehetőség rejlik. A XIX. század közepén lett népszerű Amerikában.
Elkészítése nem bonyolult, a kandalló melegét jelképező középső, hagyományosan piros négyzet köré, váltakozva sötét és világos csíkokat kell építeni. Hasonló módon épül a bírósági lépcső is.
Nem kell ellapozni, nem száraz szakmázás jön, hanem sok szép példa a világ minden tájáról….Nézelődjünk együtt!
A kiállított darabokhoz nem nyúlkálunk, de a látványt magunkon átengedve, saját munkáinkhoz felhasználhatjuk az itt látottakat…
Leplezendő elfogultságomat a nagyobb méretű darabokkal kapcsolatosan, egy foltos körben népszerűbb munkával, a táskával kezdem…. Persze ezek egyike sem készülhet el egy délután alatt, de a kézimunka nem is a gyorsaságról szól, a hosszas törődés ez esetben is csak emelt a látványon…
A legkisebbekhez kell a legtöbb türelem, itt is….
Van aki a nyugis színeket szereti,vannak akik tüzesebbek…
Az első képen, mintha csikóhalak lennének, a másodikon a macskák sorakoznak …. egyszerűen, csíkokból varrva.
Kép a képben, és egy másik megközelítése a sötét – világos párosítás alkalmazásának..
Egy újabb variáció….
Amikor a középső elemet négyzetről rombuszra cseréljük, nagy fába vágjuk a fejszénket, hisz minden oldal ferde, könnyen nyúlik munka közben, de a végeredmény kárpótol minket…
Az első képről az origami, a másodikról egy illatos, virágos mező jutott az eszembe…
Ha az eredeti szabályokon kicsit változtatunk, a látvány megtévesztő lehet,pedig a módszer még mindig ugyanaz…
A kedvencemet hagytam a végére. Egyszerű megközelítése a térhatás elérésének, professzionális módon. A színek helyének gondos megtervezésével és a pontos illesztésekkel teljesen elfeledteti velünk, hogy ez is “csak” csíkokból van összevarrva.
Látom, mennétek már… Most akkor mindenki szaladhat a varródobozához, hogy tárgyiasítsa az érzéseit, amiket ezek a képek generáltak a kis “rongyos” lelkében 🙂
Kommentek