Tudtátok, hogy teával gyönyörűen lehet antikolni az anyagokat? Bármilyen természetes anyagból készült ruha, terítő de még a csipke is új életre kelthető, ha megkopik lánykori vakító fehérsége.
Persze nem csak akkor lehet ezt a technikát alkalmazni, ha “kár mentünk” akkor is szép eredményt hoz, ha csak változtatni szeretnénk egy megunt darabon. Az újonnan varrt foltmunkákon is bevethetjük ezt a praktikát, kicsit összemossa, egységesíti a színkavalkádot. Az így kezelt felületek melegebb tónust kapnak, a vakítóan fehér darabokból rusztikus hétköznapi tárgyat készíthetünk.
Én terítőket és díszpárnákat kezeltem ezen a módon, többszöri mosás után is tartja magát, amikor már kezd fakulni kap egy újabb gyógyfürdőt.
A munkafolyamat nagyon egyszerű, akkora fazékban, amekkorában az anyagunk elfér, igen erős teát főzünk. Én erre a célra az Aldiban kapható legolcsóbb fekete teát használom. A sötétre főzött teába , beleteszem a kész , felcsipkézett terítőt, és állni hagyom benne. Amikor a kívánt színt eléri, a fürdőnek vége, jöhet a száradás utáni vasalás,ami rögzíti a színt.
Ha teázás közben magára hagyjuk, márványossá színeződhet, ha folyamatosan mozgatjuk, egyenletes lesz a végeredmény.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: